Jmenuji se Filip Mayer a studuji Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Mezinárodní obchod. Své dětství jsem strávil v Běšinách u Klatov, které se nachází na Plzeňsku. Už od 15 jsem ale studoval mimo své rodné městě, zpočátku v Blatné a pak 3 roky v Plzni, obor Informatika v ekonomice. Po maturitě jsem strávil rok na ČVUT, kde jsem se rozhodl studia zanechat a pokračovat na VŠE v Praze.

Ta mi nabídla teprve to, co od života hledám – svobodu, rozhled, zkušenosti a přátele. Mezitím při dlouhé chvíli na škole jsem začal podnikat a brzy jsem zjistil, že podnikání je můj životní styl. V 15 mně řekl táta: „Pokud si chceš něco koupit, tak si na to vydělej, aby sis toho pak vážil.“ Řídil jsem se tím poctivě a hrozně si jeho slov vážím. Dali mně pokoru k financím a zjistil jsem, co to znamená tvrdě pracovat, aby si pak člověk mohl užívat.

Proč jsem se rozhodl cestovat?

Po několika letech jsem prodal firmu zpátky kamarádovi, od kterého jsem ji předtím zakoupil. Dařilo se nám dobře, ale měli jsme jiné názory na strategii, tak jsme se v dobrém rozešli. (Jinak neznamená, že když jsem prodal firmu, že nepodnikám dále.)

Tento krok mi otevřel dveře k cestování, protože jsem najednou nebyl ničím svázaný v České republice. Navíc jsem cítil i z osobního pohledu, že potřebuji změnit prostředí a dělat to, co miluji. Poznávat svět, nové kultury a přátele z celé nádherné zeměkoule. )

V co věřím?

Dlouho jsem přemýšlel, co člověka naplňuje a v co by měli lidé věřit. Dospěl jsem k názoru, že je lepší dávat než brát a chovat se slušně, protože každá akce vyvolává reakci. Věřím proto v humanity, lidskost, a karmu.

Nikdy nic nevzdávej. Nic. Snaž se do poslední chvíle jako by to mělo být to poslední, co v životě uděláš!

Napsali o mně:

S mottem „bez hranic“. Jak si student VŠE vychutnává život dobrodruha

Rychlé otázky – Deník Dobrodruha (Filip Mayer)