25.10.2017 admin 0Comment
Všichni máme evropský průkaz pojištěnce, který nám dává v dané zemi EU právo na stejné zacházení, jaké mají místní. Zdálo by se, že pro cesty v rámci EU není potřeba, to ale není pravda. Z Česka jsme zvyklí zaplatit maximálně poplatek a samotné vyšetření máme zdarma. Jiné země EU však nemají vše „zdarma“ (v rámci pojištění). Proto byste mohli narazit. A na jaké oblasti si dát pozor?

Co se může stát na cestách?

Hlavně na západě je pak zdravotnictví opravdu hodně drahé. Možná ještě důležitější je pak převoz do ČR, kdyby se stalo něco vážnějšího - ten může být opravdovou ranou do rozpočtu. Doporučuji proto neriskovat a řádně si pojistit především odpovědnost za škody. Není totiž legrací se střetnout například s druhým lyžařem v Alpách a hradit přílet vrtulníku a pobyt druhé strany v nemocnici. Pak je také potřeba si uvědomit, že v soukromých nemocnicích není z veřejného pojištění hrazeno nic – a těch soukromých je v turistických centrech většina!

Na co se pojištění vztahuje?

Pokud tedy cestujete jen v rámci Evropské unie, tak cestovní pojištění je skvělé na doplacení úkonů, které si musí hradit i místní. Je v něm též asistenční linka, která pomáhá najít správného lékaře, specialistu nebo třeba lékárnu s určitým typem léku. Navíc cestovní pojištěni hradí zdravotnické úkony ve většině zařízení. A pozor - nejen u těch, které spadají pod veřejné zdravotnictví dané země. Za důležité též považuji pojištění odpovědnosti za škodu. Pokud někomu způsobíte např. úraz tak nemusí jít vůbec o malé částky (bolestné, náklady zahraniční pojišťovny + např. šlá mzda) a pak toto pojištění oceníte.

Kde se pojistit?

Jak už jsem psal v minulém článku, já používám již několik let UNIQA pojišťovnu, protože poskytuje vysoké plnění, mají asistenční linku a rozumné ceny. Jsem s ní nadmíru spokojený, tak neváhejte a využijte slevu, kterou jsem pro vás fanoušky vyjednal i pro své cesty zde:

Odkaz: https://cesty.uniqa.cz/

Slevový kód: Kangelo

Ps:

Rady a tipy jak je to s pojištěním mimo EU jsou v předchozím článku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *