29.7.2017 admin 0Comment

Jak je to se zdravotním pojištěním mimo EU? Víte kde se pojistit za výhodné podmínky? Dáváte si pozor na spoluúčast? Chcete vědět, jestli je lepší se pojistit online nebo jinak?

V zemích, které nejsou členskými státy EU, naše české zdravotní pojištění neplatí. A to vůbec!

Z tohoto důvodu je důležité se pojistit. Cestovní pojištění je naštěstí v Česku ještě pořád dost levné, když to srovnáme s plněním, které poskytuje.

V České republice jsme zvyklí, že je zdravotnictví zdarma, ale v zahraničí tomu tak často není. Ne každá země má systém veřejného zdravotního pojištění, a i když jej má a není v EU, tak se na nás Čechy nevztahuje. Zároveň pokud jste ošetřeni v soukromém zdravotnickém zařízení (a to i v EU) tak si opět musíte opět všechno zaplatit sami. A soukromých zařízení je v turistických centrech většina.

Jen hloupá zlomenina stojí bez pojištění ranec peněz a o převozu z méně vyspělých zemí nemluvě. Je tedy poměrně dost riskantní snažit se ušetřit pár korun na pojištění či riskovat vysoké faktury ze zahraničí za ošetření lékařem.

Pokud se navíc stane něco vážnějšího, cestovní pojištění hradí kromě všech úkonů na místě také převoz domů, který se vyplatí, pokud se bojíte nechat operovat v nějaké vzdálené zemi. Převozy mohou stát až desetitisíce eur, vždy zaleží na tom, kde se nehoda stane.

Kde se pojistit?

Online, protože už je to naštěstí jen otázka pár minut. Dejte si ale pozor na pojistné limity. Některé pojišťovny v rámci soupeření o co nejnižší cenu snižují pojistné plnění, a tak se pak může stát, že u různých doplňkových cestovních pojištění (např. ke kreditce.) vám to nebude stačit. Já osobně používám již několik let UNIQA pojišťovnu. Je na ní spolehnutí a má opravdu vysoké limity. I proto se stala partnerem naší cesty Kangelo Eurotrip 2017!

Jaká je hlavní výhoda cestovního pojištění?

Asistenční linka od UNIQA - stačí zavolat, a máte k dispozici přítele, který najde to, co zrovna hledáte. Praktika, pohotovost, lékárnu, specialistu a tak podobně. V případě potřeby zařídí i převoz domů, právní pomoc či zorganizují v případě nutnosti pátrací akci (ono když se ztratíte v Alpách tak se to poměrně hodí).

Pár bodů na zapamatování:

  1. Zkontrolujte si výši plnění, ale též možnou spoluúčast (u UNIQA spoluúčasti nejsou).
  2. Pokud jedete s cestovní kanceláří, zeptejte se, zda a jaké pojištění je v ceně.
  3. Uložte si číslo asistenční linky do mobilu.
  4. Pojistěte se minimálně jeden den před odjezdem – můžete i online na https://cesty.uniqa.cz/

Neváhejte využít slevový promo kód KANGELO, kde obdržíte slevu ve výši 20% na pojištění od UNIQA!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *